Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Przedszkole Publiczne w Goleszowie

Gminne przedszkole, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz punkty przedszkolne w gminie Goleszów pozostają zamknięte

2020-05-22

Na wniosek dyrektorów gminnych szkół i przedszkola, wójt gminy Goleszów wyraziła zgodę na nieotwieranie z dniem 25 maja br., przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych działających na terenie gminy Goleszów.Za niezwykle trudną decyzją w tej sprawie przemawia szereg argumentów, wśród których najważniejszym jest troska o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy, a także bezpieczeństwo i zdrowie rodzin posyłających swoje dzieci do naszych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych, a także pracowników tychże placówek.Dyrektorzy gminnych szkół i przedszkola zwrócili uwagę, iż w obliczu stale rosnącej liczby zakażeń na terenie województwa śląskiego, a także powiatu cieszyńskiego, istnieje realne zagrożenie, iż otwarcie w/w placówek, które obecnie realizują zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, może spowodować wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. Za decyzją o nieotwieraniu przedszkoli przemawiają także decyzje większości rodziców i opiekunów prawnych, którzy zadeklarowali, iż w obliczu aktualnej sytuacji epidemiologicznej nie poślą swoich dzieci do gminnych przedszkoli.- Decyzja o nieotwieraniu przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych działających na terenie gminy Goleszów, a tym samym o kontynuacji realizacji zadań z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nie była łatwa. Obserwując jednak sytuację przedszkoli, które zdecydowały się na otwarcie z dniem 6 maja br., a następnie ponownie zostały zamknięte, zdecydowałam się na wstrzymanie decyzji o otwarciu w/w placówek do 7 czerwca br. - wyjaśnia Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów, dodając jednocześnie, iż wraz z dyrektorami gminnych szkół i przedszkola stale monituje przebieg epidemii w naszej gminie i w zależności od rozwoju sytuacji, podjęta zostanie decyzja ws. terminu otwarcia przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów  przedszkolnych.Co ważne, do 14 czerwca br., wypłacany będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, a zatem w sytuacji gdy przedszkole jest zamknięte lub gdy rodzic nie zdecyduje się na wysłanie dziecka do placówki.


Przedszkole Publiczne w Goleszowie
Przedszkole Publiczne w Goleszowie
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Transport osób z niepełnosprawnością

  Dowóz dzieci z niepełnosprawnością

  03.06
  2020
  W związku z planowanym postępowaniem przetargowym na dowóz dzieci z niepełnosprawnością do placówek oświatowych w roku szkolnym 2020/2021,...
 • Rusza nabór do Klubu Seniora

  Wznowienie naboru do Klubu Seniora…

  02.06
  2020
  Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznowiony został nabór uczestników do Klubu Seniora „Senior+" w Bażanowicach, do którego...
 • Filia Gminnej Biblioteki w Cisownicy

  Filia Gminnej Biblioteki w Cisownicy…

  02.06
  2020
  Od środy, 3 czerwca swoją działalność wznawia Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie filia w Cisownicy. Biblioteka będzie czynna od...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2020/06/3
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT